Довоєнна і післявоєнна історія школи

/Files/images/е.jpg

27 листопада 1924 року на території села утворено товариство ліквідації неписемності. В 1925 році відкрили хату–читальню. В 1926 році відкрили перші школи.

Сучасне село Воронівка займає територію, на якій в 30-ті роки ХХ століття розміщувались три господарства: колгосп «Нове життя», радгосп «Воронівка», і колгосп імені Котовського./Files/images/укк.jpg

Мертвоводська трудова початкова школа працювала з жовтня 1926 до 1941 року. В післявоєнний період продовжила роботу з 1944 до 1950 року, знаходилась на території колгоспу «Нове життя» (на початку території села, що мають назву Поселяни, на лівому березі річки Мертвовод). До школи ходили діти з вулиці Білокаменської та з Поселян. В школі працювали три вчителі: з 1926 року – Дробот Єфрем Григорович та Дробот Єфросина Олексіївна, а з 1939 року – Бондаренко Віра Михайлівна. Нажаль, приміщення будинку не збереглося. Учні, закінчивши початкові класи, переходили до Воронівської трудової школи, яка знаходилась на території радгоспу «Воронівка».

Воронівська трудова чотирирічна школа відкрилася 15 вересня 1926 року. В ній працювало 2 вчителя, навчалося 87 учнів. На обладнання школи виділено 15 крб.03 коп.. Завідуючий школою був Олексій Ткач.

Воронівська трудова семи/восьмирічна школа працювала з 1926 до 1941 року, та з вересня 1944 до 1969 року. Вона не могла вмістити всіх учнів, тому ще 2 класи знаходились в окремому будиночку поруч./Files/images/ук.jpg

На початку 50-х років ХХ ст. відкрили десятирічку. Учні вчилися у дві зміни. Ходили також діти з сусіднього села Таборівки («Лагері»).

У 1959 році збудували нове приміщення для початкових класів, і школа почала працювати в одну зміну. Десятирічка проіснувала до 1961 року. В 1961 році її закрили, і школа стала восьмирічною./Files/images/ен.jpg

Будівництво сучасної школи

Село відбудовувалося, розросталося, всі господарства села об’єдналися в одне велике господарство – радгосп «Воронівка». Стара школа стала замалою, і не відповідала вимогам часу, тому постало питання про будівництво нової школи.

У 1965 році радгосп «Воронівка» замовив проектну документацію на будівництво нового приміщення для школи на 560 місць. 20 жовтня 1965 року був затверджений Акт про відбір ділянки в с. Воронівка. У 1966 році розпочалось будівництво, яке тривало протягом трьох років.

/Files/images/нг.jpg

/Files/images/го.jpg


/Files/images/шо.jpg

З 1969 року школа перейшла у нове приміщення, і стала середньою загальноосвітньою.

/Files/images/ап.jpg

/Files/images/ка.jpg

За 45 років її закінчили 625 випускників.

Медалісти школи:

1958 р. – Панасенко Валентина. 1960 р. – Бурмус Олександр,

Драгомиров Михайло. 1975 р. – Іваніцький Олександр,

Заступаєва Наталія. 1982 р. – Нестеренко Юрій,

Прищ Людмила,

Ткачук Людмила.

1983 р. – Прищ Валентина,

Ольховик Лариса. 1985 р. – Коробченко Володимир,

Гаврилюк Віталій,

Кулакова Олена.

1989 р. – Будурацька Наталія. 1990 р. – Жулай Юрій,

Вовк Алла,

Ольховик Людмила.

1992 р. – Йорж Олена,

Сироветник Ольга,

Чуб Ірина.

1993 р. – Александрова Олена. 1994 р. – Заворотченко Наталія. 1995 р. – Дацишина Наталія. 1999 р. – Кутузаки Михайло,

Якушкін Андрій. 2001 р. – Балканов Євген,

Бондаренко Олександр,

Якушкін Дмитро. 2004 р. – Бурякова Тетяна. 2005 р. – Панасенко Руслан,

Нестеренко Марина. 2006 р. – Беляєва Любов.

/Files/images/пар.jpg

Школа може пишатися своїми учнями, адже випускники Воронівської школи трудяться в усіх куточках України та за кордоном. Серед них чимало керівників підприємств, лікарів, вчених, педагогів. Вони є гордістю не тільки школи, а й села Воронівки. Школа пишається цими людьми:

Фоменко Іван Андрійович - працював першим заступником мера м. Києва. Тримав тісний зв’язок з рідним селом та школою. Був меценатом нашого села та школи.

Резниченко Тимофій Пилипович - профессор, академік Української Академії сільськогосподарських наук. Почесний член Нью-Йорської Академії наук, професор Київської сільськогосподарської академії.

Александров Олександр Васильович - доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри журналістики Одеського національного університету ім. І.І.Мечнікова.

Іваніцький Олександр Іванович - завідуючий кафедрою фізики та методики її викладання Запорізького національного університету, доктор педагогічних наук, професор.

Янковський Валентин Леонідович - радник Верховного атамана Міжнародної Громадської організації «Козацтво Запорізьке». Генерал-полковник, прізвисько – Вирвидуб. Нагороджений орденом Козацької слави третього та другого ступенів, орденом Сагайдачного.

Дацишин Олександр Ярославович - заступник Президента Росії в Північно-Західному федеральному окрузі. Меценат села, школи. Людина з добрим серцем, щирою душею, великою любов’ю до людей.

Ольховик Людмила Анатоліївна - викладач кафедри цивільного права. Доцент Одеської національної юридичної академії, кандидат юридичних наук.

Білий Леонід Кузьмич - доктор філософських наук, кандидат педагогічних наук, професор, академік КАН, член-кореспондент РАЕН, член Міжнародного Міжакадемічного Союзу і Глобального Союзу Гармонії, член Союзу російських, українських і білоруських письменників Криму.

Ігнатенко Альберт (Олексій) Венедиктович - Президент Академії Космогуманізму, президент Чешської Академії Інформаціології міжнародної і Європейської Академії Інформаціології, президент Міжнародного Фонду «Жива Земля» (Україна), Почесний Президент Фонду «Союз космогуманістів» (Росія і Казахстан), віце-президент Академії проблем безпеки, охорони і правопорядку (Росії), керівник департаменту освіти Міжнародного Комітету захисту прав людини (Україна), доктор біологічних наук, гранд-доктор філософії, професор, академік, Лауреат міжнародного конкурсу «Еліта інформаціологів світу», Лауреат премії ім. М.Ломоносова в галузі науки і освіти, кавалер міжнародних орденів, князь, генерал-полковник.

Писаренко Віктор Микитович - ректор Полтавської державної аграрної академії, доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік УАЕН, генерал-майор УКР. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

В нашому шкільному музеї історії села зберігаються монографії, брошури, спогади, фотографії цих людей.

/Files/images/еку.jpg

Багато односельчан, які проживають за межами села, приїзжаючи на рідну землю обов’язково відвідують школу та вчителів. Воронівці з вдячністю пам’ятають вчителів–ветеранів, які віддавали всю свою любов, теплоту, сердечність, щирість своїм учням. Це майстри своєї справи, мудрі наставники, добрі та чудові люди.

Вчителі-ветерани:

Кулакова Олена Дем’янівна, Карпова Ліда Кирилівна, Александрова Клавдія Андріївна, Танцюра Віра Ларіонівна, Ситник Наталія Олександрівна, Зіора Клавдія Леонтіївна, Когут Світлана Іванівна, Іваніцька Любов Павлівна, Будурацька Марія Андріївна, Будурацький Валентин Васильович, Марченко Людмила Іванівна, Андріянова Людмила Омелянівна, Панасенко Алла Леонідівна, Жулай Василь Петрович, Якушкіна Діна Миколаївна, Тарасенко Тетяна Володимирівна, Тарасенко Анатолій Володимирович, Кутузаки Віктор Михайлович, Кутузаки Людмила Станіславівна, Соколова Ольга Іванівна, Балканов Валерій Миколайович.

/Files/images/нгш.jpg

Воронівська школа може пишатися учительськими династіями. Їх налічується 5, з них найбільша - династія Жулаїв.

/Files/images/про.jpg

Династія Жулаїв

Жулай Петро Петрович – директор Зернорадгоспної школи.

Жулай Дарія Андріївна – вчитель праці Зернорадгоспної школи.

Жулай Федір Петрович – директор Трикратської школи.

Жулай Василь Петрович – вчитель історії Воронівської школи.

Іваніцька (Жулай) Любов Павлівна – вчитель початкових класів

Воронівської школи.

Жулай Тамара Василівна – вчитель початкових класів

Воронівської школи.

Жулай Людмила Володимирівна – вчитель початкових класів

Воронівської школи.

Стенд «Вони очолювали школу» знайомить нас з керівниками шкіл села Воронівка з 1954 року до сьогоднішнього часу:

Чайка Федосій Йосипович (1954 – 1955 рр.)

Абакумова Марія Гаврилівна (1955 – 1956 рр.)

Мущинський Мусій Олексійович (1956 - 1958 рр.)

Чиньонов Олексій Павлович (1958 – 1960 рр.)

Овчаренко Іван Федорович (1960 – 1962 рр.)

Кулакова Олена Дем’янівна (1962 - 1963 рр., 1967 – 1968 рр.)

Петренко Григорій Никонович (1963 – 1967рр.)

Гаврилюк Микола Максимович (1968 – 1973 рр.)

Будурацький Валентин Васильович (1973 – 1985 рр.)

Якушкін Олександр Олександрович (1985 – 1990 рр.)

Марченко Людмила Іванівна (1990 – 2008 рр.)

Рудницька Людмила Андріївна (2008 - …)

/Files/images/нгшз.jpg

Школа сьогодні

На 2015 -2016 н.р. в школі навчається 120 учнів. Кількість працівників – 34, з них педагогів – 19, бібліотекар, медична сестра, обслуговуючий персонал - 15 чоловік.

У школі працюють творчі вчителі, які мають високу науково – теоретичну і математичну підготовку, досконало володіють сучасними формами і методами навчання, спрямовують свою діяльність на удосконалення та систематичне впровадження інноваційних форм навчально-виховної роботи з учнями. Це Тернова Н.І., Балканова Т.О., Рудницька Л.А., Сіденко Н.А., Аржанова Н.Ю., Кравцова І.І., Кравцов М.В., Жулай Л.В., Шершун Т.В..

Серед педагогічних працівників:

Відмінник освіти України – Тернова Надія Іллівна.

Вчителі вищої категорії – Тернова Надія Іллівна,БалкановаТетяна Олександрівна,Рудницька Людмила Андріївна, Жулай Людмила Володим.ирівна

Старші вчителі – Тернова Надія Іллівна, Балканова Тетяна Олександрівна.

Спеціалісти І категорії – Кравцова Ірина Ідрисівна, Шершун Тетяна Олександрівна. Марченко Богдан Вікторович, Тітаренко Ірина Сергіївна.

Спеціалісти ІІ категорії – Кравченко Лариса Володимирівна, Говязь Тетяна Василівна, яка перебуває в дикретній відустці.

В школі організовано 4 методичних осередки:

Методичне об’єднання класних керівників;

Методичне об’єднання вчителів початкових класів;

Методичне об’єднання вчителів гуманітарного циклу;

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу.

/Files/images/орп.png

/Files/images/енг.png

/Files/images/цу.png

Кiлькiсть переглядiв: 969

Коментарi

  • GregoHendy

    2017-05-07 10:15:56

    Viraga 25mg Buy Now Amoxicilina Website On Line Visa Accepted Dapoxetina Porto Alegre Alli Canadian Pharcharmy Online [url=http://byuvaigranonile.com]viagra[/url] Cialis 10 Vidal Fedex Shipping Dutasteride Find Visa Kamagra Vente En France Articulo 149...

  • ymTum

    2017-03-31 21:08:10

    Good site http://ciadr01.party , http://candr01.click , http://pdl01.bid , http://viagra-rx-online.com...

  • gvTum

    2017-03-23 04:31:42

    gownj [url=http://levited.com]levitra canada generic[/url] othans...

  • njinpug

    2017-03-22 14:16:27

    stalkc buy viagra sfirez [url=http://viaonline24.com/]cheap viagra[/url] psomethingt...

  • jminpug

    2017-03-22 07:26:56

    wfamilyi http://viaonline24.com/ gearlyy [url=http://viaonline24.com/]viagra online[/url] claughedp...

  • bzinpug

    2017-03-16 08:28:47

    sconsequencem prednisone side effects nnatures [url=http://buylevitrapharm.bid/]mail order levitra[/url] lamo prednisone side effects mconversationx [url=http://buyviagrapharm.bid/]is there a generic for viagra[/url]...

  • rcinpug

    2017-03-16 02:29:05

    smen [url=http://buylevitrapharm.bid/]buy levitra online without prescription[/url] xfurtherw order cialis online without otc icommong http://buykamagrapharm.bid/ zunderstandq [url=http://buyviagrapharm.bid/]brand viagra professional[/url]...

  • feinpug

    2017-03-13 11:20:44

    ucanp http://tadalafil365.bid/ tbeingw cialis dosage...

  • ncinpug

    2017-03-12 11:50:32

    iwindb cialis cpassingx http://tadal24.com...

  • kcinpug

    2017-03-10 20:59:25

    zdegreeo [url=http://canphv.com]viagra tabs[/url] free trial viagra xchangedr [url=http://canphv.com]free samples of viagra[/url]...